wlado's website

Social/Společenské

Podvodný katalog - opět

Doporučuji si pořádně přečíst tento recyklovaný formulář a zodpovědět si jakou má cenu podpis.

form

Svoboda a násilí

V rámci vzpomínek na klukovská léta s Pepou Nadrchalem, si chci zopakovat s přáteli výpravu ze soutoku Krounky a Novohradky u Luže po březích Novohradky proti proudu do Toulovcových Maštali. Délka cca 15 km + pobíhání po pískovcových skalách.
Termín: neděle 11. června 2017

Read More/Více...

Odchod Británie

S Velkou Británií odchází z EU jediná země, která úspěšně vzdorovala Hitlerovi. Tento prostý fakt se v celé diskusi okolo brexitu nezmiňuje. V Unii zůstávají jen ty země, které Hitlerovi podlehly, přiklonily se k němu, anebo se krčily v neutralitě. Je ten fakt bezvýznamný, nebo ne?

Martin Weiss

Nicméně je dobré připomenout, že i tato země před válkou Hitlera obdivovala.

Změny v chování investorů

Politika centrálních bank změnila za posledních šest let světový finanční trh k nepoznání. Do roku 2008 investoři při jakékoli důležité politické či ekonomické události zvažovali, jaký bude její vliv na dění na trzích. Dnes to neplatí. To, co investory aktuálně zajímá, je totiž hlavně to, jak na události zareagují světové centrální banky.

http://www.investicniweb.cz/2014-9-15-centralni-banky-pripravily-scenu-pro-neco-vedle-ceho-bude-bankrot-lehman-brothers-vypadat-jako-nevinny-vtip/

Green renaissance

Zajímavý mediální biznis kolem ochrany přírody v Jihoafrické republice.

http://www.greenrenaissance.co.za

Reakce jsou různé

Slabí lidé se mstí
Silní lidé odpouštějí
Inteligentní lidé ignorují

Volby pragmatické

Volte pragmaticky. Jakékoliv sympatie by měly jít stranou. Copak si vybíráte kamaráda?
Michael Kincl

Únava

Je vám blbě? To zimní spánek přechází do jarní únavy, která přejde do letní malátnosti následované podzimními depresemi.
Petr Paulczyňski‏

Tady nic neschováš

Za šťastlivce se může pokládat Francouz, který nejenže zdědil dům v Normandii na severozápadě země, ale i zlatý poklad o váze 100 kilogramů, který v nemovitosti našel poschovávaný na různých místech. Milé překvapení v podobě "metráku zlata", který šel do dražby, má podle agentury AFP hodnotu 3,5 milionu eur (asi 95 milionů Kč). Radují se i úřady, které získají na dani 45 procent bohatství. Read More/Více...

Hlavně se nenechat zmást

Nenechte se zmást fakty: věřte Andrejovi! :)
(argumnet z debaty)

Přístup podnikatele se mění

Vždy jsem si zakládal na kladném hospodářském výsledku. Byl obrázkem moji podnikatelské úspěšnosti včetně efektu, že mne FU nebuzeroval, tedy spíše nechával být.

Read More/Více...

Statistika cyklistů

Nechce se věřit, že například tabulka "pořadí deseti nejčetnějších příčin nehod cyklistů" neobsahuje srážku s automobilem.

Read More/Více...

Švédsko bylo

Tak tohle je smutný rozhovor. Z toho báječného Švédska emigrovalo 150 000 obyvatel. A to jsem se tam ani nestihl podívat, když to ještě bylo Švédsko.

Video na aktualne.cz

Reportáž s anglickými titulky

Reportáž s policií

Povzdechy starého ajťáka

Poslední dobou se setkávám s dalšími lidmi z oboru IT, co jsou stejně jako já znechuceni neustálými změnami, které nepřinásí nic nového a lepšího a jen komplikují uživatelům a ajťákům život.
Takže když jsem narazil na tento

https://www.zdrojak.cz/clanky/uvahy-stareho-programatora/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=uvahy-stareho-programatora

článek, tak jsem si ho s nechutí přečetl

Globální ochlazování

Když už o tom píšou i na echo24.cz, tak dávám odkaz:

http://echo24.cz/a/wa9Lf/experti-strasili-ze-v-zari-2016-roztaje-led-v-arktide-ledu-je-vice

Divné Norsko

Podle dokumentů zveřejněných norským veřejnoprávním NRK mohou za 17 případů znásilnění z 20 právě muži nenarození v Norsku.

Jak zastavit migraci

K zastavení migrace je nutné nejprve zastavit Brusel.
Viktor Orbán

Co jsme nevěděli o zaměstnanosti

Česká nezaměstnanost je nejnižší v EU - jakoby dobrá zpráva o ekonomice. Čeho je však znakem mnohem spíše: 1/ máme se tak špatně, že lidé pracují vlastně neustále, jen aby přežili, 2/ po letitém zostouzení podpory v nezaměstnanosti korunované za ministra Drábka z TOP 09 její faktickou likvidací a navrch rozprášením Úřadů práce se lidé stydí přihlásit se o podporu a tím k evidenci: stavy nezaměstnaných jsou tedy nepochybně podstatně vyšší.

Matěj Stropnický na facebooku

Jedno ministerstvo

Probíhá soud s Kalouskovým náměstkem za to, že si nechal udělat zbytečný posudek za 1,5 mio Kč. Během líčení se veřejnost dozvěděla surové údaje o personálním fungování tohoto ministerstva:
Šnábl navíc před soudem vykreslil úřad a zejména odbor loterií jako nelichotivou "žumpu odložených úředníků, kde nikdo ničemu nerozuměl". "Ten odbor nedisponoval žádnou smysluplnou kapacitou právníků a mentálně způsobilých lidí," uvedl.
Když po rozhodnutí Ústavního soudu, které prý znamenalo otevřít 25 tisíc správních řízení o umístění jednotlivých automatů, žádal Zídek o personální posílení, reagovali jeho kolegové podle Šnábla tím, že mu tam poslali lidi, kterých se chtěli zbavit. "Všichni jsme vzali ty nejhorší lidi, kterých jsme se potřebovali zbavit, a poslali je tam," připustil Šnábl.
Ani on sám prý nebyl výjimkou a přiznal, že to dělal i v minulosti. "Když jsem se potřeboval zbavit jedné své podřízené, nechal jsem ji povýšit do funkce ředitelky odboru loterií. Vydržela tam deset měsíců," řekl.
"Pan Řehola byl bez názoru a jen opakoval, že je to nejasná situace. A paní Karpf promluvila za celou dobu jen dvakrát - a pokaždé řekla "Potřebuju chlapa"," popsal Šnábl.
zdroj ihned.cz

Kdo lže

Kdo lže, ten cenzuruje

Ján Simkanič

článek na
lupa.cz

Polovina nezaměstnaných

“Polovinu nezaměstnaných tvoří ženy,” dramaticky teď v Událostech hlásila ČT. Kdo tvoří tu druhou polovinu, to asi řeknou příště...

Petr Pešek

Nárok

Heslo každého sociálního státu:

Nic než nárok...!!!

Petr Schonfeld

Naivita?

Podle

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/podcenili-jsme-islamsky-stat-rekl-sef-nemecke-tajne-sluzby-z/r~f95c9aa8fef311e590060025900fea04/

Velkým problémem je podle ředitele německé kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena to, že se radikálové vmísí mezi uprchlíky a cestují pod jiným jménem. Platný cestovní pas při příchodu do Německa navíc nepředložilo až 70 procent všech migrantů. "Starost mi dělá to, že my a naše partnerské tajné služby máme v databankách sice informace o nebezpečných osobách, mohlo nám ale uniknout, že jsou u nás, protože přicestovali pod falešnou identitou," řekl Maassen.

Vzhledem k tomu, že o tom věděli všichni v Turecku a Sýrii, pak je to od Německa coby takyčlena NATO - naivita? blafování? - každopádně zoufalá nekompetentnost.

Zázraky

Kdo nevěří na zázraky, není realista.

Šimon Peres

Všetci kradnú

Všetci kradnú, jen já čerpám

A. Babiš

Bohatá země

Země je dostatečně bohatá pro potřeby všech lidí, nikoli však pro jejich chamtivost.

Ghandi

Odvážná formulace

Z Itálie vyhostili preventivně aktivního muslima. Už to je dost odvážné, ale ještě zajímavější je formulace zdůvodnění, že se jedná o člověka, který projevuje krajní nepřátelství vůči „západním zvykům a tradicím”. Docela je to v kontrastu se stížností s jinou aktivní muslimkou (tuším ze Švédska), které se nelíbil před nějakým rokem v italské škole kříž a škola ho musela sundat v rozporu s italskou tradicí. Inu časy se mění. Nicméně formulace: “západní zvyky a tradice” se neodvolává na žádnou definici západních zvyků a tradic a tudíž je do budoucna gumová a zneužitelná.

Vedoucí úloha

Z Itálie vyhostili preventivně aktivního muslima. Už to je dost odvážné, ale ještě zajímavější je formulace zdůvodnění, že se jedná o člověka, který projevuje krajní nepřátelství vůči „západním zvykům a tradicím”.

Read More/Více...

Zisky a ztráty

Je pravda, že nepoužívám antivir. A bude to tak 25 let, co jsem začal žít s prvním PC Macintosh IIsi. A je taky pravda, že viry se občas objevily a to byla taková významná událost, že to fanoušci Apple sbírali jako velkou vzácnost.

Read More/Více...

O investicích

O svých investicích musí každý rozhodovat sám (i když jedná na základě nějakého doporučení), avšak obecná poučení o riziku vám nikdy neřeknou, co konkrétně můžete očekávat v nejhorším případě. Průměry za posledních 100 let by vás vůbec neměly zajímat, protože 100 let v trhu určitě nebudete. Každý den byste měli vědět, proč jste v trhu (a na základě jakých kritérií jej opustíte) a zda-li tyto důvody jsou stále splněny.
Těmi důvody by neměl být názor vašeho souseda či finančního poradce - a už vůbec ne „protože to říkají všichni“, což je zpravidla nejlepší okamžik z trhu odejít. Joseph P. Kennedy (otec Johna F. Kennedyho), který mezi lety 1929 až 1935 zbohatl z (dnešních) 50 milionů USD na 2,8 miliardy (90% ročně v období krize), v roce 1929 zůstal mimo akciový trh, protože „už i čističi bot začali mluvit o investování na akciovém trhu."

Demontáž Evropy

Kdysi jsem slyšel okřídlený citát: „už i čističi bot začali mluvit o investování na akciovém trhu." Teď jsem se konečně dopátral autora a souvislostí, za kterých byl údajně vyřčen.

Read More/Více...

Volby jako recese

Lidé by neměli brát volby jako recesi, protože pak se velmi diví, co se na radnici děje
Jeroným Tejc (ČSSD)

Práce učitele

Já jak nevyplním za den nějakou tabulku nebo dotazník, tak jsem velmi nervózní, protože mám špatný pocit, že jsem ještě nepracovala.
D. Loskotová

Ovce

„Doufám, že v příštím roce se budou všichni občané Hongkongu inspirovat charakterem ovce a budou táhnout za jeden provaz a budou pracovat pro naši budoucnost,“ vzkázal Číňanům Leung na čínský nový rok. 2014

Cesta do pekla

Petr Holub dochází ve své analýze k zajímavému zjištění:
Cesta do pekla dlážděná sociálními dávkami.

Toky elektřiny v Evropě

Velmi zajímavé a přehledné grafy o elekřině.
www.energy-charts.de


Suplování

Říká mladá učitelka svému nastávajícímu: “Když budeš zlobit, tak budeš mít suplování.”

Opovržení

Pokrytectví a prázdnota si zaslouží opovržení vždy a všude.
Martin Weiss

Mám problém s lidmi

Upřímně řečeno, mám problém s dvěma druhy lidí. První chtějí být spravedlivější než Bůh a druzí milosrdnější než Bůh. Jsou jako Lucifer - chtějí být větší než Bůh.

Dropbox - Mailbox už končí

Jedna z často opakovaných zásad úspěšných podnikatelů zní:
To co už umím dělat, musím dělat pořádně.
Dropbox se této zásady držel dost dlouho, ale někdy v roce 2013 se rozhodl tuto zásadu porušit a nabídl mailovou službu Mailbox.

Read More/Více...

O zachraňování

Oficiální rada, mnohokrát znějící v médiích, zní:
"Při záchraně tonoucích musí zachraňující především dbát na to, aby se nerozvážným jednáním také neutopil."

Sociálna není nikdy dost


Read More/Více...

Globální index míru

Žijeme v době institutů, které si dávají různé cíle bádání a tady je jeden z nich
Institut pro ekonomiku a mír.
Tento institut si vytvořil Globální index míru. No hlavně, že Česko se umístilo v té mírovější části.

Zákony pro politiky

Musí-li se politik ohánět zákonem, už svůj rubikon překročil. Je přece normální neporušovat zákony. Každý občan to ví. A není v tom žádná zásluha. Politik, chce-li se zvát demokratickým, své konání musí ubrzdit už před hranou zásady mravní, a ne právní. Jinak způsobuje, že důvěra občanů v politiku jako takovou ochabuje.

Ivan Štern

Respekt

Pokud chcete zničit veškerý respekt k právu, přijměte tisíce zákonů a nařízení.

Winston Churchil

Diskotéky

Disko hudba slouží k tomu, aby se nudní a nezábavní lidé měli kde scházet, opít a následně množit.

Frank Zappa

Dilema s poznáváním

Podívejte, zastávat nějaký názor, třeba i velmi silně, je jedna věc.
Neochota zamyslet se nad jiným, případně aktivní snaha neseznámit se s ním, to je věc druhá a dočista jiná.
Myslím, že jsme víc definováni tím, před čím aktivně zavíráme oči, než tím co věříme.

Petr Koubský

K poznání podstaty některých “myšlenkových” směrů není nutné znát všechny jejich zákruty a plýtvat energií, která se může hodit na lepší věci.

Sylva Ficová

Hospodářství

I po špatné sklizni je potřeba zasít

Zbytečné revoluce

Kde není národ zachovaný a vzdělaný, tam je marné svrhovati revolucemi staré vlády, neboť zase se dříve nebo později všechno zlé navrátí.

Karel Havlíček Borovský

Zdvořilý kuřák

Mladý zdvořilý muž vynese stařence těžký kufr do pátého patra.
„Děkuji vám, to je od vás hezké. Kouříte?“
„Ano,“ odpoví mladík horlivě.
„Hned jsem si to myslela, jste tak udýchaný, měl byste toho nechat.“

Bazén

http://www.doba.sk/2014/05/13/rodina-si-za-domom-svojpomocne-postavila-nevidany-bazen/

Nepříjemnosti

Slabí lidé se mstí
Silní lidé odpouštějí
Moudří lidé ignorují

Politický paradox

Americká politoložka Deborah Stone formulovala před časem vlivný koncept Policy Paradox. Kromě několika dalších záležitostí identifikovala čtyři „velké hodnoty“, z nichž vždy alespoň jednu můžeme nalézt v jakémkoli politickém rozhodování – jde o svobodu, rovnost, bezpečnost a efektivitu. Zásadní je, že jde o hodnoty, na jejichž užitečnosti se všichni shodnou – kdo by nechtěl žít ve svobodném světě s rovnými příležitostmi (a třeba i výsledky), kde státy efektivně hospodaří a přitom všem zabezpečují svým občanům maximum bezpečí. Problém spočívá v tom, že těchto hodnot v politice nemůžeme dosahovat současně a že často jedna přímo vylučuje druhou.


defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES

killall Finder /System/Library/CoreServices/Finder.app

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles NO

killall Finder /System/Library/CoreServices/Finder.app

Quickly Show/Hide Hidden Files on Mac OS X Mavericks & Yosemite - Ian Lunn - Front End Developer

Současný konzervatismus

Když jsem před nějakými 25lety poprvé dostal nabídku na databázový program FileMaker, byla to ubohost. Obyčejná aplikace s jednou tabulkou, tedy žádné relace a za hodně nesmyslné peníze. Tehdy jsem si koupil ClarisWorks 1.0, kde součástí byla ořezaná verze tehdejšího FileMakeru. A s ClarisWorks, který mimo to uměl psát, počítat, kreslit jsem si docela vystačil několik let.

Pak jsem se dostal k FileMaker verzi 5.0 a to bylo něco úplně jiného. Relační model mnoha tabulek, vytváření runtime aplikací, webové rozhraní. Prostě jsem neodolal a koupil si následující verzi 6.0. Tady přišlo první zklamání. FileMaker změnil obchodní model a tuším, že během 12 hodin nebylo možné přihlásit více než 5 počítačů přes web rozhraní, tím celé kouzlo možnosti nahlížet do databáze po internetu z čehokoliv zmizelo. Ten nesmysl sice v dalších verzích FileMaker nakonec odstranil, ale už jsem si nebyl jistý, že je zase něco podobného nenapadne v budoucnu a pravda je, že jsem se nemýlil.

Další nepříjemnost jsem zažil s verzí 9. Kvůli vytváření runtime verzi jsem s i nainstaloval i Windows verzi do emulátoru Windows. Instalace se musela sama ověřit přes internet, jinak program nefungoval a při reinstalaci, se zase musela na počítači odhlásit/odinstalovat přes internet. A tak se stalo, že emulátor Windows se zhroutil, Windows nešly spustit a tím ani FileMaker odinstalovat a tím jsem přišel o licenci, protože už jsem nemohl použít licenční číslo na novou instalaci. Dost zoufalá situace, když sice mám v ruce instalační CD a sériová čísla, a potřebuji pracovat, ale ono to nefunguje. I tuto zoufalost nakonec FileMaker odstranil, ale to mu nebrání vymyslet jinou.

Pak se objevily verze i pro iOS, tedy iPhone a iPad. Nejdříve placené a pak zdarma. Ale i tady se obchodní model měnil s každou verzí. Nejdříve velkoryse bylo možné zdarma připojit asi 10 iPadů ke stolnímu počítači s FileMakerem.

FileMaker 13 odřízl web úplně a web funguje pouze v drahé serverové verzi a také odřízl připojení iPadů a a iPhonů zdarma.

S uvedením Filemaker 14 se objevilo upozornění, že vytváření runtime verzí je zastaralé a někdy v budoucnu bude také odříznuto, stejně tak spuštění FileMakeru na Windows 32 a Mac OS X 10.9 a nižších. Výzva, abychom jako vývojáři hledali jiné řešení nezní příliš optimisticky. Kouzlo FileMakeru jako rychlého - instatního - řešení pomalu pomíjí a v mém případě je FileMaker verze 13 poslední verzí, kterou jsem koupil. Navíc verze 14 se prodává jako pronájem za 9 USD na měsíc.

Nezbývá než pomalu přejít na open source databáze a frontend udělat v LiveCode.

Co mi vadí

Základem každého konzervatismu je oddanost nějaké tradici. To ovšem současným konzervativcům chybí. Vyrůstali, či vyrůstají ve světě, který staré tradice a pořádky bořil, nové smysluplné nevytvořil a bedlivě hlídá, aby staré nebyly opět populární.
Současný nespokojený konzervativec, je tak ze všech levých stran hystericky posílán jako nebezpečný multi-fobní zaostalec do překonaného 19. století.
Informace, které má a podle kterých se rozhoduje, přichází ze zdrojů, které si sám nemůže ověřit. Komerční, nebo státem placená média, jsou pouze hlásnou troubou svých majitelů, kterým nevěří a tak se mnohdy pohybuje v rovině spekulací.
Za těchto okolností je obtížné současné konzervativce nazvat skutečnými konzervativci.

O podvodech

Na konci hodiny (Psaní všemi deseti) se ptá učitelka žáka: Proč máš černou obrazovku?
Žák klidně odpoví: Protože nemám počítač.
Učitelka: A cos celou hodinu dělal?
Žák odpoví opět zcela klidně: Nic.
Než se překvapená učitelka vzpamatuje, žák naštvaně dodá: Ale aspoň jsem nedělal bordel!

O lidských právech

Tak nevím, co mi vadí víc: Nevědomost lidí, nebo že nemají kde vzít objektivní informace.

Změny ve školství

"Styď se, že jsi mne podvedl. Oklameš-li mne podruhé, budu se stydět já."
Randall Terry

Z facebookove debaty - O buranství

Lidskými právy se ohánějí nejrůznější extrémistické i teroristické organizace, zkrátka jak pravil polský filozof Leszek Kolakowski - jazykem lidských práv lze obhájit cokoliv. Vždyť i Hitler se oháněl právem na sebeurčení.

Evropský svaz a návrat velmocí

První věc, kterou udělá nový ministr školství po volbách je, že ten rozjetý vlak zabrzdí.
Pak nastává období nejistoty a čekání.
Nakonec ovšem zjistí, že to jinak nejde a začne ten vlak pomalu rozjíždět, protože koleje už jsou stejně dané.
A tak se to opakuje každé volby.
[z rozhovoru s ředitelem jisté hradecké střední školy]

Pochopení světa

Ono je vůbec na multikulti oikofobech zábavné to, že když se Čech vydá někam do zahraničí a nepřizpůsobuje se tamním zvykům, tak jej intelektuálové vydávají za burana, který není schopný si nastudovat něco o tamnější kultuře a pak se chovat/oblékat v rámci norem.
Pro změnu, když někdo přijede do ČR a Čech na něj má nějaké své nároky, tak je rovněž buran a xenofob, který nerespektuje odlišnou kulturu a utiskuje na svém uzemí menšiny.

O povaze

Evropané jako by zapomněli na historii kontinentu. Otřeseni ekonomickou krizí a znejistělí osudem historického projektu evropského sjednocení se vracejí k politice národních států, která se mimo jiné promítá právě v návratu velmocí. Putina s Porošenkem donutili na chvíli zasednout ke společnému stolu Merkelová a Hollande, nikoli Van Rompuy a Barroso.

[Martin Ehl]

Z jednoho westernu

Dvacet vteřin v hlavních zprávách a svět je pochopen.

O svobodě

Zajímavé povídání o budoucnosti zahradničení.
http://www.potravinovezahrady.cz/seminkovy-underground/

O náboženství

Když manželka zařve, tak začnou uklízet i děti u sousedů.

Konspirace

Svoboda bez poslušnosti je zmatek a poslušnost bez svobody je otroctví.

Abraham Lincoln

Propaganda nebo inspirace

„Náboženství je pro lidi, kteří se bojí pekla.
Duchovní cesta je pro ty, kteří si jím už prošli.“

Bonnie Raitt

Baptismus v Česku

Užívání fikce k motivaci je propaganda.
Užívání reálií k motivaci je inspirace.
[facebook]

Vzpomínky na Obamu

WordService je služba, která obsahuje 37 funkcí pro konverzi a čtení textu. Hodí se výborně pro úpravu dodaných textů. Zvlášť pokud texty pochází od autora, který pro formátování místo tabulátoru používá hojně mezerník, v tomto případě stačí použít funkci "Odstranit zbytné mezery" a text je vyčištěn. Tato služba funguje ve všech textových editorech, které podporují využívání Services/Služeb jako je například Mellel, Pages, ale i MS Office.
Stránky výrobce:
Devon Technologies
Download
Po instalaci (překopírování do složky Services) je nutné jednotlivé funkce pozapínat v ovládacím panelu Keyboard:
System Preferences -- Keyboard -- Keyboard Shortcuts -- Services -- Text

Co nás čeká s eurohujery

Podle očekávání do druhého kola prošel hladce Miloš Zeman a vedle něho se prodral Karel Schwarzenberg. Tahle finálová dvojice vyvolala znechucení a dezorientaci velké části voličů, kteří se spíše rozhodli vůbec nevolit, nebo snad čekali na zázrak. Viděl jsem to tak, že oba finalisté budou mít shodné výsledky a rozhodovat budou možná jen desetiny procent.
Zde uvádím několik důvodů, proč si myslím, že nakonec K. Schwarzenberg spadl o nějakých 5% dolů.
Read More/Více...

Přísloví - Vůl a Sobota

HyperCard byl můj nejoblíbenější programovací nástroj na Macintoshi. K mému zármutku ho pak u Apple zahodili a vývoj šel jinými cestami. Jedou z nich je i LiveCode. Pro příležitostného programátora je to předražený nástroj, ale časy se mění a LiveCode se stane OpenSource projektem.

KICKSTARTER - Open Source Edition of LiveCode

Jiřina Šiklová - Několik vět...

Před 20 lety se schylovalo ke konci vlády komunistů nad naší zemí a o tuto změnu jsme aktivně usilovali.
Za 20 let mnozí z nás svým umem, pílí a inteligencí dosáhli profesních úspěchů a blahobytu, o kterém se nám za komunismu ani nesnilo.
Budování soukromého úspěchu jsme vykoupili tím, že jsme až příliš ochotně odevzdali osud věci veřejných do chtivých a chamtivých rukou.


Read More/Více...

Cena dat

Ta rychlost je úžasná.

Zálohování

Tak jsem neodolal a zařadil se také do pořadníku na Raspberry Pi.

RS

MS cloud

Data mají trojí cenu - když je máte, když je nemáte, když je má někdo jiný

Jindra

Paranoia sledování

Jsou jenom dva druhy lidí - ti, kdo pravidelně zálohují a ti, kdo ještě nepřišli o data...

Většina

Inu, to, že jsme paranoidní ještě neznamená, že nás nikdo nesleduje, není-liž pravda.

Jindřich Traugott

Lego Antikythera

Tak jsem dnes zjistil, že poslední verze Mac OS X 10.6 mají podporu formátu ExFAT a umí v Disk Utility v něm i formátovat. Na straně Windows to funguje od verze Windows 7 a Windows Server 2008. Je to další možnost pro výměnu souborů pomocí externích disků. Umožňuje nejen číst, ale i zapisovat.

Co si pamatujeme

Tak jsem se konečně dozvěděl, co tak rychle taví ocel.

Probuzení

Probuzení je to, co se stane, když se církev probudí ze "snů" - jedno jakého druhu - a vstoupí do pravdy...
[Kornelius Novak]


Tolerance se stává zločinem


iPhone se mimo telefonování používá také jako úložiště různých dat. Už od výroby je vybaven databázovou aplikací „Kontakty“, která obsahuje adresář osob a firem. Pro běžného uživatele, je tato databáze více než dostačující a mnozí majitelé iPhonu ji ani nevyužívají. Tuto databázi však nejde nijak rozšiřovat a upravovat. V okamžiku, kdy jsme postaveni na nějaké organizované akci před úkol například evidovat účastníky pobytu nebo soutěží, nutně potřebujeme jednoduchou databázi, kterou si můžeme rychle sami navrhnout na míru podle aktuálních požadavků. Jednou z nich je i iDatabase.
Read More/Více...

Společenství bez vize je slepé

Ťažko žiť tam, kde máte problém, keď poviete, že hovno smrdí.
Kdosi kdesi

Platím

Platím, tedy jsem.

Mentální zdraví

Mentální zdraví každého člověka je podmíněno jeho ochotou podřídit se něčemu vyššímu, než je on sám. Read More/Více...

Citát - Kočka jako zákon

Svoboda slova

Pokud by nebyla dána Tóra, učili bychom se slušnosti od kočky. [Talmud]

Poznání druhého

Přišla mi nabídka, abych komunikoval s pojišťovnou elektronicky. Samozřejmě jsem tuto možnost chtěl, ale když jsem si četl co mám podepsat, tak jsem před podpisem narazil na tuto větu a nic jsem nepodepsal.

Dále souhlasím se zpracováním všech poskytnutých osobních údajů pro zasílání obchodních a reklamních sdělení pojistitele a nabídky služeb členů pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group a Finanční skupiny České spořitelny, a. s.

Je to skryté vydírání, kdy si lze objednat jednu službu pouze s jinou službou o kterou zákazník nemá zájem.
A ostatně, kdo dneska miluje spam. Samozřejmě jen spameři.