wlado's website

DropBox

Dropbox - Mailbox už končí

Když se objevil Dropbox, bylo to konečně cloudové úložiště, které fungovalo nezávisle na OS a bylo přístupné odkudkoliv a díky (i) web rozhraní vlastně z každého prohlížeče. Základní prostor 2GB byl zdarma a větší se dal pořídit za peníze.
Jedna z často opakovaných zásad úspěšných podnikatelů zní:
To co už umím dělat, musím dělat pořádně.
respektive jako rada zkušených investorů:
To co už umíš dělat, dělej pořádně.
Dropbox se této zásady držel dost dlouho, ale někdy v roce 2013 se rozhodl tuto zásadu porušit a koupil a nabídl mailovou službu Mailbox. Taky jsem si ji pořídil, ale ne protože bych potřeboval další emailový účet (těch už mám dost), ale proto, že mi za to nabídli nějaký prostor zdarma na Dropboxu. Nidky jsem tento email nepoužil. A u Dropboxu pochopili, že nejsem sám a dnes mi přišel email, že tuto službu od 26. února 2016 ruší.
Hello Vladimir,
It's with heavy hearts that we let you know Mailbox will shut down on February 26, 2016.

Přeji týmu Dropboxu, aby dál dělal Dropbox pořádně a nezdržoval se slepými uličkami. Ty peníze za nákup Maiboxu mi mohli klidně dát, investoval bych je užitečněji a radostněji.
A mimochodem v Česku na to máme výstižné přísloví: “Ševče drž se svého kopyta.”

Mac OS X 10.6.8 a iCloud

Když začal Apple a následně i Microsoft ořezávat obrovský potenciál počítačů, ohlížel jsem se toužebně po nějakém otevřeném a svobodném počítači, kde bych si mohl svobodně a zdarma instalovat aplikace a programovat a vůbec dělat si co chci, tak jak to bylo zcela běžné před více než dvaceti lety. Bál jsem se, že jsem sám, kdo nesnáší předraženou svěrací kazajku současných operačních systémů a počítačů, ale s příchodem Raspberry Pi se mi ulevilo, protože jsou nás tisíce po celém světě, kteří nejsou spokojeni s proměnou osobního počítače v konzumní hračku.
Read More/Více...