wlado's website

Mac OS X 10.6.8 a iCloud

Protože se blíží okamžik, kdy nás Apple ustřihne od me.com a přijdeme o všechna data, začal jsem pomalu migrovat se svými soubory na bezpečnější místa. Jednou z možností je některé soubory přesunout na dropbox.com.

Obsáhlý článek v angličtině srovnávající iCloud a DropBox je na wired.com
With Sync Solved, Dropbox Squares Off With Apple’s iCloud


Find My iPhone
Tato služba asi jako jediná přežila ve své původní podobě a není potřeba nic měnit.

iDisk
Tato služba pro ukládání a synchronizaci souborů bude bez náhrady zrušena. Jako náhradu můžu použít DropBox, protože je obdobě integrován do Finderu jako iDisk.

Gallery
Tato služba pro ukládání a publikování fotografií a videí bude bez náhrady zrušena a dokumenty smazány. Naštěstí nám vyšel vstříc DropBox a nabízí automatickou synchronizaci fotografií a videí z fotoaparátů, nebo z paměťových karet. Fotografie a videa ukládá do složky Camera Uploads, která se na iPhone zobrazuje náhledy obdobně jako Gallery. Náhledy se zobrazují i na webu dropbox.com. Jediný problém a rozdíl vidím v tom, že DrobBox přejmenovává názvy souborů na datum a čas pořízení, což je skvělé pro seřazení, ale může být matoucí, pokud se originální názvy potkají s těmi z DropBoxu. Složku lze samozřejmě i sdílet, ale je rozumnější vybrané fotky přesunout do složky Photos a nastavit Gallery a je to.

Calendar
Před převodem na webu Apple z me.com na iCloud jsem pro jistotu vytvořil na Macu místní kalendáře a do nich překopíroval všechny události z kalendářů me.com. Tím jsou kalendáře zazálohovány a mohou být použity po převodu.

Vzhledem k tomu, že mi aplikace iCal nevyhovovala a pořídil jsem si v nějaké akci BusyCal, která umí iCloud účet, tak byl přechod velmi jednoduchý. Stačilo vyplnit
Calendar server: iCloud
Login:
Password:
Server address: icloud.com
Use SSL
a je to.

Contacts
Tuto službu zásadně nevyužívám. Není důvod.

Mail
Před převodem na webu Apple z me.com na iCloud jsem pro jistotu překopíroval maily do záložní složky.


Vzhledem k tomu, že mi stejnojmenná aplikace na Mac OS X nevyhovovala, pořídil jsem si Postbox. Stačilo nastavit typ účtu na iCloud, jméno a heslo a zbytek si už Postbox nastavil sám.
Tady jsou další parametry:
Incoming Server: imap.mail.me.com - Port: 993
popřevodu se změnil na: mail.me.com
Connection Security: SSL/TLS
Outgoing Server: smtp.me.com - Port: 587
Security: STARTTLS